Paskelbta: 2024-02-09

Kaip apsaugoti kompiuterį keliaujant?

Komandiruotėje ar poilsiaujant – Jūsų nešiojamasis kompiuteris visada su Jumis. Tačiau svarbu pasirūpinti savo kelionės draugu, kad jis į paskirties vietą atvyktų nepažeistas ir veikiantis. Reikia atsižvelgti į kelionės ypatumus, klimatą ir į tai, kaip gerai supakuosite lagaminą. Perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite praktinių patarimų, kaip užtikrinti nešiojamojo kompiuterio saugumą keliaujant.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo gedimo keliaujant

1. Įsigykite kuprinę su specialiu skyriumi nešiojamajam kompiuteriui. Nešiojamojo kompiuterio skyriaus paminkštinimas turi būti pakankamai storas ir tvirtas tiek kuprinės išorėje, tiek viduje. Krepšio dugne taip pat turi būti paminkštinimas, kad prietaisas būtų apsaugotas nuo smūgių, kai krepšys dedamas ant žemės. Taip pat svarbu įsitikinti, kad skyrius yra pakankamai didelis, kad jame tilptų nešiojamasis kompiuteris, bet ne toks didelis, kad įrenginys nuolat judėtų. Kai kuriose kuprinėse taip pat yra specialių apsaugos nuo vagysčių priemonių, pavyzdžiui, kombinuotų užraktų arba paslėptų skyrių. Jei keliaujate į vietą, kur kišenvagiai nevaikšto ir tikitės daug vaikščioti, nešiojant nešiojamąjį kompiuterį, kuprinė su šiomis savybėmis bus gera investicija, nes pirkti naują nešiojamąjį kompiuterį neabejotinai kainuos brangiau, jau nekalbant apie informacijos ir duomenų praradimą. Keliaujant lėktuvu nešiojamąjį kompiuterį visada patartina dėti į rankinį bagažą. 

2. Pakuokite daiktus organizuotai. Nešiojamąjį kompiuterį verta dėti į specialų kuprinės skyrių. Tačiau svarbu ir tai, kaip supakuosite kitus daiktus į krepšį. Gera kuprinė paprastai turi ne tik skyrių kompiuteriui, bet ir kitas patogias kišenes viduje ir išorėje, kurios neabejotinai padeda tvarkytis daiktus. Tinkamai sukrautoje kuprinėje kiekvienas daiktas bus savo vietoje, todėl sumažės rizika, kad kiti daiktai sugadins nešiojamąjį kompiuterį. Jei sunku užsegti rankinės užtrauktuką, geriausias sprendimas – atsisakyti kelių daiktų, o ne bandyti juos visus suspausti. Spaudimas gali pažeisti nešiojamojo kompiuterio paviršių, o kraštutiniais atvejais net sudaužyti ekraną.

3. Visiškai išjunkite kompiuterį. Labai vilioja tiesiog uždaryti nešiojamąjį kompiuterį ir leisti jam miegoti arba užmigti, kol keliaujate. Tačiau primygtinai rekomenduojama prietaisą visiškai išjungti. „Hibernate“ ir miego režimu nešiojamasis kompiuteris vis tiek šiek tiek šyla. Keliaujant nešiojamasis kompiuteris dedamas į krepšį, iš kurio negali lengvai išeiti karštas oras, todėl prietaisas gali perkaisti. 

4. Apsaugokite nešiojamąjį kompiuterį nuo išorinės aplinkos ir oro sąlygų. Socialinėje žiniasklaidoje dažnai matysite nuotraukas, kuriose nešiojamasis kompiuteris per egzotiškas keliones guli prie baseino ar terasoje. Tačiau elektronika ir vanduo toli gražu nėra geriausi draugai. Keliaujant svarbu pasirūpinti, kad nešiojamasis kompiuteris būtų apsaugotas nuo lietaus, sniego ir kitų drėgmės šaltinių. Vienas iš sprendimų – įsigyti vandeniui atsparią kuprinę. Atminkite, kad dauguma kuprinių yra atsparios tik tam tikram drėgmės kiekiui, todėl, jei žinote, kad ilgai ir gausiai lis, galite įsigyti vandeniui atsparų kompiuterio dėklą, kad būtų užtikrintas papildomas saugumas. Tačiau visada nepamirškite visiškai išjungti nešiojamojo kompiuterio, nes tokie korpusai neužtikrina karšto oro vėdinimo. Taip pat reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Tai taikoma ir pačiam nešiojamajam kompiuteriui, ir nešiojamojo kompiuterio krepšiui. Stiprūs saulės spinduliai gali ne tik nudeginti odą, bet ir įkaitinti nešiojamojo kompiuterio dalis iki lydymosi temperatūros, todėl jos gali būti negrįžtamai pažeistos. O juodas krepšys pritraukia daugiau šilumos, kurią, žinoma, pajus ir krepšyje esantis prietaisas.

5. Įsitikinkite, kad jį galite saugiai įkrauti. Įkrauti nešiojamąjį kompiuterį keliaujant gali būti rizikinga, ypač jei keliaujate į vietas, kuriose elektros lizdai skiriasi nuo namų lizdų. Todėl prieš kelionę verta įsigyti geros kokybės maitinimo lizdo keitiklį, kad nereikėtų nerimauti, jog nešiojamasis kompiuteris staiga neteks maitinimo, arba skubėti ir imti pirmą pasitaikiusį variantą, kuris gali būti brangus ar prastos kokybės. Kita galimybė – iš anksto įsigyti „PowerBank“ bateriją, jei jūsų kompiuteris ją palaiko.

6. Apsidrauskite. Pravartu apsidrausti kelionių draudimu, kuris padengia žalą, padarytą kelionės metu pasiimtai elektronikai. 

Ką daryti, jei kelionės metu sugedo kompiuteris

Jei ilgai keliaujate, didmiesčiuose greičiausiai galėsite rasti remonto dirbtuvę arba, blogiausiu atveju, elektronikos parduotuvę, kurioje už priimtiną kainą galėsite įsigyti kokybišką prietaisą. Einant į remonto dirbtuves svarbu žinoti kompiuterio gamintoją ir tikslų modelį. Verta visada su savimi turėti pirkimo dokumentą (tinka ir skaitmeninis formatas), nes daugelis gamintojų siūlo garantinį remontą visoje Europoje, o išskirtiniais atvejais gali būti įmanoma garantinį remontą atlikti ir už euro zonos ribų. Taip pat verta išsaugoti kompiuteryje esančią informaciją išoriniame standžiajame diske arba, jei įmanoma, debesų virtualiuosiuose serveriuose, nes remonto metu gali būti neįmanoma išsaugoti duomenų. Tačiau jei gedimas nustatomas prieš pat planuojamą grįžimą, geriausia, kad remontą atliktų vietiniai profesionalūs TSC įgalioto techninės priežiūros centro meistrai. Kompiuterių remontas bus atliekamas pagal aukščiausius kokybės standartus, naudojant sertifikuotas originalių gamintojų dalis.