Paskelbta: 2023-06-01

Kaip pailginti telefono baterijos veikimo lai

Ar jaučiate, kad laikui bėgant telefono baterija vis greičiau išsikrauna? Tai tiesa – senstant visų tipų baterijos tampa mažiau efektyvios. Jos nėra sukurtos taip, kad tarnautų amžinai, tačiau laikydamiesi kelių įpročių, daugiausia susijusių su įkrovimu, galite pailginti baterijos veikimo laiką.

Kaip tinkamai įkrauti telefoną?

Jūsų telefono baterija turi nustatytą įkrovimo ciklų skaičių (kiek kartų ją galima įkrauti nuo 0 iki 100 proc.). Tačiau įkrovimo ciklas neskaičiuojamas, jei telefonas įkraunamas, kai baterija dar nėra išsikrovusi, arba jei telefonas įkraunamas ne iki galo. Laikydami bateriją visiškai įkrautą arba visada ją iškraudami iki nulio, galite ją sugadinti ir sumažinti jos galią. Todėl:

  1. nelaukite, kol telefonas visiškai išsikraus. Prijunkite jį krautis anksčiau, pavyzdžiui, kai pasiekiama 20 % riba;

  2. ne visada įkraukite telefono bateriją iki 100 %. Jei telefonas visada įkraunamas iki 100 %, baterijos būklė blogėja sparčiau. Įkrovę bateriją iki galo, jos nesunaikinsite, tačiau įkrovę, pavyzdžiui, iki 80 %, pailginsite telefono baterijos tarnavimo laiką.

Įkrovimo įpročiai taip pat apima telefono įkrovimą naktį. Nors daugeliui tai įprasta, šis įprotis gali sutrumpinti baterijos veikimo laiką. Paliekant telefoną prijungtą prie įkroviklio, kai jis jau įkrautas 100 %, baterija kenčia nuo aukštos įtampos, taip pat gresia perkaitimas. Jei telefono įkrovimas naktį yra neišvengiamas, įsitikinkite, kad jis yra vėsioje arba gerai vėdinamoje vietoje, o ne po pagalve.

Taip pat svarbu naudoti originalų įkroviklį. Rekomenduojama naudoti originalų įkroviklį, nes kitų įkroviklių įtampa gali skirtis nuo telefono gamintojo rekomenduojamos. Naudojant neoriginalų įkroviklį, telefono baterijos įtampa gali būti per didelė, o tai gali turėti įtakos ne tik baterijai, bet ir bendram telefono veikimui.

Kol telefonas kraunasi, juo naudokitės kiek įmanoma mažiau. Tai reiškia, kad įkrovimo metu nežiūrėkite vaizdo įrašų, nežaiskite žaidimų ir nenaudokite kitų daug energijos naudojančių programėlių. Geriausia išeitis – išjungti telefoną įkrovimo metu, tačiau labai nepakenksite, jei įkrovimo metu skambinsite arba naršysite internete. Svarbiausia – neapkrauti telefono, nes tai gali perkaitinti įrenginį ir jo bateriją, todėl vėliau baterija gali greičiau išsikrauti.

Labai svarbu žinoti, kaip įkrauti telefoną, jei kurį laiką jo nenaudojote. Tokiu atveju nereikėtų iš karto įkrauti baterijos iki 100 %, nes dėl to baterija ilgainiui gali prarasti galią. Rekomenduojama iš pradžių bateriją įkrauti iki 50 % (o prireikus po kelių valandų galite vėl prijungti prie įkroviklio ir įkrauti iki galo). Tai gali užkirsti kelią telefono atkūrimui po ilgesnio nenaudojimo.

Kas dar svarbu, kad telefono baterija veiktų ilgiau?

Norint išvengti labai greito telefono baterijos išsikrovimo, pravartu laikytis tam tikrų įpročių, susijusių su telefone esančiomis funkcijomis, taip pat su telefono laikymo sąlygomis.

Iš išorinių sąlygų svarbiausia yra aplinkos temperatūra. Labai aukšta arba žema temperatūra greitai iškrauna bateriją ir nėra jai naudinga. Geriausiai telefonai veikia kambario temperatūroje, kuri yra apie 20 °C. Turėtumėte stengtis nenaudoti telefono, kai aplinkos temperatūra yra žemesnė nei 0 °C, todėl naudodami telefoną žiemą turėtumėte pagalvoti apie dėklą, kuris bent šiek tiek apsaugotų nuo šalčio. Įkrauti telefoną tokioje žemoje temperatūroje taip pat nerekomenduojama. Geriausia bateriją įkrauti esant 5–35 °C temperatūrai (tačiau jei įkrovimo metu įrenginys ir (arba) įkroviklis įkaista, turėtumėte atjungti įrenginį nuo maitinimo šaltinio).

Be telefono baterijos saugojimo nuo netinkamos temperatūros, dar yra įvairių būdų, kaip sumažinti įkrovimo dažnumą:

  1. Naudokite energijos taupymo režimą – veikdamas šiuo režimu telefonas nešvaistys energijos, todėl pailgės laikas tarp įkrovimų.

  2. Atnaujinkite telefoną, kai gaunate pranešimą tą padaryti – kartais bateriją apkrauna programinės įrangos klaidos, todėl atnaujinimai, kuriuose gamintojai ištaiso programinės įrangos klaidas, taip pat gali pagerinti telefono veikimą ir baterijos veikimo laiką.

  3. Išjunkite „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“, kai jų nenaudojate, nes įjungus šias funkcijas, ieškant tinklų ar įrenginių, prie kurių galima prisijungti, baterija naudoja energiją.

  4. Peržiūrėkite buvimo vietos nuostatas – geriausia leisti programėlėms naudoti jūsų buvimo vietą tik tada, kai jomis naudojatės (jei buvimo vieta apskritai reikalinga), nes jos, kaip ir „Wi-Fi“, nuolat skenuoja jūsų buvimo vietą.

  5. Išjunkite išmaniuosius asistentus „Siri“ ir „Google Assistant“ – šios funkcijos gali būti labai naudingos, tačiau jos naudoja telefono baterijos energiją, ypač jei nuolat tenka klausytis balso komandų.

  6. Sumažinkite ekrano ryškumą – jis labiausiai eikvoja telefono bateriją. Norėdami taupyti baterijos energiją, nustatykite tokį mažiausią ryškumą, kad vis dar viską matytumėte.

  7. Nustatykite tamsųjį režimą – tada telefonas nenaudoja energijos dideliam ryškumui sukurti, todėl nustačius tamsųjį režimą baterijos veikimo laikas gali pailgėti iki 30 %.

  8. Sumažinkite ekrano išjungimo laiką arba laiką, po kurio jis automatiškai išsijungia, kai nėra liečiamas – nėra prasminga palikti telefono ekraną įjungtą 10 minučių, kai jis nenaudojamas, nes tai tik sumažina baterijos įkrovą. Rekomenduojama nustatyti 1 minutės arba 30 sekundžių automatinio užrakinimo laiką.

Kaip patikrinti telefono baterijos būklę?

Tiek „iPhone“, tiek „Android“ galite peržiūrėti baterijos būklę, kad sužinotumėte, kiek baterijos energijos sunaudojo kiekviena programėlė ir kokia šiuo metu yra baterijos būsena.

Sistemoje „OS 16.3“:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Baterija („Battery“)

  3. Baterijos būklė („Battery Health“)

  4. Maksimali galia („Maximum Capacity“) – nurodoma baterijos galia, palyginti su 100 %, kai baterija buvo nauja. Jei galia yra žemiau 80 %, „Apple“ rekomenduoja pakeisti bateriją.

Sistemoje „Android 13.0“ baterijos būseną galite matyti taip:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Baterijos ir įrenginio priežiūra („Battery and device maintenance“)

  3. Diagnostika („Diagnostics“)

  4. Baterijos būsena („Battery status“) – čia matysite baterijos būseną (normali, gera arba bloga), tačiau negalėsite gauti tokių išsamių baterijos galios rodmenų kaip „iOS“ įrenginių savininkai.

Jei peržiūrėję nurodytas nuostatas pastebėjote, kad telefono baterijos galia gerokai sumažėjo, arba tiesiog nerimaujate, kad telefonas nebe toks galingas, pristatykite jį į mūsų servisą. Kai telefonas su pažeista baterija mus pasieks, mes atliksime diagnostiką ir, sužinoję pažeidimo mastą, pranešime, ką darysime, kad jį sutaisytume, ir kiek tai gali kainuoti. Apytikslę kainą taip pat galite sužinoti patys prieš remontą. Svarbu tai, kad baterijos keitimas, kaip ir bet kokia kita techninė priežiūra ir remontas, bus atliekamas pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, be abejo, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas populiariausių išmaniųjų įrenginių gamintojų serviso centras.