Paskelbta: 2023-06-19

Kaip senjorams patogiau naudotis telefonu?

Senjorai yra labai sumanūs – jie pasirengę neatsilikti nuo technologijų naujovių, naudojasi naujausiais kompiuteriais, telefonais ir išmaniaisiais laikrodžiais. Tačiau pasitaiko, kad reikia šiek tiek pritaikyti įrenginį, jog jis taptų patogesnis naudoti. Todėl svarbu pasirinkti telefoną, kuriuo senjorams būtų patogu naudotis, ir pritaikyti jo nuostatas, kad jo naudojimas būtų lengvesnis ir nekeltų tiek daug streso.

Kaip išrinkti telefoną senjorui?

Nuomonė, kad „senjorams tinka tik mygtukiniai telefonai“, nebėra teisinga. Senjorai pasirengę naudotis ir jutiklinio ekrano telefonais. Dažnai jie yra net patogesni, nes turi didesnį ekraną, o programėlės ir informacija yra geriau matomos. 

Renkantis telefoną labai svarbus jo dydis – senjorui turi būti patogu jį laikyti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į telefone esančias kalbas – jei kalbate latviškai ir rusiškai, neturėtumėte rinktis telefono, kuriame viskas pateikiama tik anglų kalba. 

Taip pat svarbus atsparumas smūgiams – kaip ir bet kuriam iš mūsų, senjorui taip pat gali iš rankų iškristi telefonas, todėl patartina rinktis įrenginį, pasižymintį didesniu atsparumu smūgiams. Taip sumažinsite telefono sudužimo tikimybę.

Kaip pritaikyti telefoną, kad juo būtų lengviau naudotis vyresnio amžiaus žmonėms?

Pasirinkus telefoną, jį reikia pritaikyti senjorui. Pradėkite nuo senjorui svarbių programėlių diegimo ir darbalaukio pritaikymo, pašalindami programėles, kurių senjoras nenaudos, ir palikdami tas, kurios jam bus naudingos. Darbalaukyje taip pat galima įkelti sparčiojo rinkimo piktogramas, kad senjoras galėtų greitai ir lengvai paskambinti artimiesiems.

Padidinkite šrifto dydį, kad senjorams būtų lengviau skaityti įrenginiuose esantį tekstą ir rašyti bei siųsti žinutes. Sistemoje „Android 13.0“ šrifto dydžius galite keisti taip:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Bendrasis tvarkymas („General management“)

  3. „Samsung“ klaviatūros nuostatos („Samsung Keyboard settings“)

  4. Dydis ir skaidrumas („Size and transparency“) (pakoreguokite klaviatūros dydį – padidinkite)

  5. Šrifto dydis („Font size“) (pakoreguokite šrifto dydį)

Sistemoje „iOS 16.3“:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Pritaikymas („Accessibility“)

  3. Ekrano ir teksto dydis („Display & Text Size“)

Kadangi senjorai taip pat gali turėti klausos problemų, patartina telefone nustatyti garsesnį skambėjimo signalą. Taip nebus praleistas nė vienas svarbus skambutis, o skambinančiajam nereikės nerimauti dėl senjoro. Sistemoje „Android 13.0“ skambėjimo garsumą galite reguliuoti čia:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Garsai ir vibracija („Sounds and vibration“)

  3. Garsas („Volume“)

  4. Trys taškai viršutiniame dešiniajame kampe

  5. Medijos garso lygis („Media volume limit“)

  6. Įjungta („On“)

  7. Individualus garso lygis („Custom volume limit“) (padidinkite iki didžiausio)

Sistemoje „iOS 16.3“ skambėjimo garsumą galite reguliuoti čia:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Garsai ir lytėjimas („Sounds & Haptics“)

  3. Skambučio ir įspėjimų signalai („Ringer and Alerts“)

 

Taip pat gali praversti nustatyti blyksinčius pranešimus. Tai reiškia, kad gavus pranešimą, blykstė pradeda mirksėti. Taip atkreipiamas papildomas senjoro dėmesys, kad pranešimas nebūtų praleistas. Kaip nustatyti šią funkciją sistemoje „Android 13.0“:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Pritaikymas („Accessibility“)

  3. Papildomos nuostatos („Advanced settings“)

  4. Blyksintis pranešimas („Flash notification“)

  5. Įjunkite kameros blyksinčius pranešimus

Sistemoje „iOS 16.3“ blyksinčius pranešimus galite nustatyti čia:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Pritaikymas („Accessibility“)

  3. Garsas / vaizdas („Audio/Visual“)

  4. Įjunkite LED blyksinčius įspėjimus

Šiais laikais telefonu galima daryti beveik viską, todėl programėlių išdėstymas dažnai gali būti gana sudėtingas ir trukdyti rasti tai, ko reikia, tačiau galite nustatyti, kad „Android“ telefonas prisitaikytų prie senjorų, supaprastindami jo išvaizdą. Kaip nustatyti šią funkciją sistemoje „Android 13.0“:

  1. Nuostatos („Settings“)

  2. Ekranas („Display“)

  3. Lengvas režimas („Easy mode“)

Taip pat svarbu skirti laiko ir išmokyti senjorus naudotis telefonu! Kai pritaikysite telefoną senjoro poreikiams, pamažu mokykite senjorą naudotis įvairiomis funkcijomis – nuo telefono atrakinimo, skambinimo ir tekstinių žinučių siuntimo iki pažangesnių programėlių naudojimo.

Kokios programėlės naudingos senjorams?

Senjorų telefonams būtinai reikia programėlių, kuriomis galima bendrauti su artimaisiais, siųsti ir gauti nuotraukas bei vaizdo įrašus, taip pat specifinių sveikatos programėlių.

Senjorams naudingos programėlės:

  1. „Whatsapp“ (ir „Android“, ir „iOS“ telefonuose) – ši programėlė leis bendrauti ne tik tekstinėmis žinutėmis, bet ir vaizdine medžiaga. Programėlė taip pat siūlo vaizdo skambučių funkciją.

  2. „Medisafe“ (ir „Android“, ir „iOS“ telefonuose) – ši programėlė primena senjorui apie konkretų laiką, kada reikia išgerti vaistus. Ji taip pat leidžia šeimos nariams sužinoti, ar konkretus vaistas buvo išgertas.

  3. „Durcal“ (ir „Android“, ir „iOS“ telefonuose) – ši programėlė leidžia artimiesiems bet kuriuo metu sužinoti, kur yra senjoras.

Nustačius programėles, senjoras gali pradėti naudotis telefonu. Svarbu parodyti senjorui, kad telefonas palengvina, o ne apsunkina gyvenimą. Juo lengva atlikti įvairias funkcijas, tik svarbu žinoti, kaip juo naudotis.

Vis dėlto, jei senjoro telefono mikrofonas yra per tylus, skambučio garsas nesigirdi arba telefonas neatlieka kurios nors savo funkcijos, pristatykite jį mums. Mes pasistengsime sutvarkyti jūsų telefoną, remontui naudodami originalias atsargines dalis ir modernią įrangą, nes esame autorizuotas serviso centras!