Paskelbta: 2023-02-06

Kaip rasti pamestą įrenginį?

Nors išmanieji įrenginiai mus lydi beveik visur, pasitaiko atvejų, kai jie netyčia kur nors paliekami arba, blogiausiu atveju, pavagiami. Akivaizdu, kad pametus telefoną itin skauda širdį, todėl, kad būtumėte ramūs, papasakosime, ką daryti taip atsitikus ir kaip jį surasti.

Kokie įrenginiai pametami dažniausiai?

Nors dažniausiai pametami išmanieji telefonai, taip pat galima pamesti planšetinius kompiuterius, išmaniuosius laikrodžius ir belaides ausines. Dažniausiai telefonus pameta vaikai, o kadangi ne visada lengva atsekti, ką vaikas veikė iki tol, gali praversti programėlės, kurios padeda nustatyti įrenginio buvimo vietą. Tačiau norint naudotis tokiomis programėlėmis, telefonas turi būti įjungtas (jis negali būti išsikrovęs).

Ką daryti, jei dingo telefonas ar kitas įrenginys?

Programėlė „Find My Device“ gali padėti pametus telefoną arba tuo atveju, jei jis pavogtas. Programėlė leidžia matyti pamesto įrenginio buvimo vietą, paleisti garsinį signalą įrenginyje (net jei įrenginio garsas išjungtas) ir ištrinti įrenginio duomenis, kad jį suradęs asmuo negalėtų jų matyti.

„Android“

Kaip rasti dingusį „Android“ įrenginį? „Android“ įrenginiuose funkcija „Find My Device“ įjungiama automatiškai, jei prie įrenginio prijungėte savo „Google“ paskyrą. Kad galėtumėte rasti ir užrakinti telefoną arba ištrinti jame esančius duomenis, telefonas turi būti ne tik įjungtas, bet ir turėti mobiliojo ryšio duomenų arba „Wi-Fi“ ryšį, įjungtą buvimo vietos nustatymą ir įjungtą minėtą „Google“ paskyrą. „Android“ svetainėje prisijunkite prie „Google“ paskyros, pasirinkite pamestą įrenginį ir pamatysite žemėlapį, kuriame bus rodoma apytikslė telefono buvimo vieta tuo metu arba paskutinė žinoma jo buvimo vieta (jei programa neaptinka telefono). Priklausomai nuo situacijos, galite pasirinkti, ką daryti:

  • Gali būti paleistas garsinis signalas. Tai reiškia, kad pamestas įrenginys 5 minutes didžiausiu garsumu gros telefono skambučio signalą. Jei telefoną pametėte kur nors namuose, ši funkcija padės jį greitai ir lengvai rasti. 

  • Galite apsaugoti savo įrenginį užrakindami jį PIN kodu, slaptažodžiu arba skaičiumi (galite nustatyti ekrano užraktą, jei anksčiau jo nebuvote nustatę savo įrenginyje). Be to, „Android“ siūlo puikią galimybę į užrakintą ekraną nusiųsti žinutę arba telefono numerį, kad įrenginį radęs asmuo galėtų su jumis susisiekti.

  • Galite ištrinti įrenginio duomenis. Šis veiksmas yra negrįžtamas ir duomenų atkurti neįmanoma (nebent jie būtų saugomi ne jūsų telefone esančioje platformoje). Ištrynus duomenis, norint toliau naudotis išmaniuoju telefonu, greičiausiai reikės „Google“ paskyros slaptažodžio. 

„iOS“

Kaip rasti dingusį „iOS“ įrenginį? Jei pametėte „Apple“ įrenginį, naudokite programėlę „Find My“. Pamesto telefono galite ieškoti iš kito „Apple“ įrenginio, kuriame įdiegta naujausia „iOS“ versija ir kuriame esate prisijungę su tuo pačiu „Apple ID“ slaptažodžiu.  Taip pat galite naudoti programėlę „Find My“ šeimos nario telefone ir ieškoti pamesto įrenginio, jei esate susieję įrenginius per „Family Sharing“, arba galite pasinaudoti „iCloud“ svetaine

Kiekvienas dingęs „iOS“ įrenginys turi šiek tiek skirtingas funkcijas, kurios gali padėti jį surasti. Visi jie turi galimybę peržiūrėti įrenginio buvimo vietą ir dauguma jų turi galimybę paleisti garsinį signalą. Skirtingai nei „Android“, norint rasti pamestą „Apple“ įrenginį, nebūtina įjungti mobiliųjų duomenų arba būti prisijungus prie „Wi-Fi“ tinklo. Įrenginys tiesiog turi būti įjungtas (jis negali būti išsikrovęs) ir turi būti įjungta programėlė „Find My“. 

  • Panašiai kaip ir „Android“ atveju, galite apsaugoti savo įrenginį ir bendrauti su jį radusiu asmeniu. Šiuo atveju reikia įjungti režimą „Lost Mode“ (nurodyti, kad įrenginys pamestas). Tada įrenginys bus užrakintas slaptažodžiu, o jūs taip pat galėsite įrašyti žinutę, kuri bus rodoma užrakintame telefono ekrane, kad jį radęs asmuo žinotų, kur jį grąžinti.

  • Taip pat galite ištrinti duomenis iš įrenginio. Programėlėje „Find My“ susiraskite pamestą įrenginį ir pasirinkite „Erase This Device“. Taip iš įrenginio bus ištrinti visi duomenys. Jei trinate duomenis iš įrenginio, kuriame veikia „iOS 15“, „iPadOS 15“ ar vėlesnė versija, vis tiek galite naudoti programėlę „Find My“, kad paleistumėte garsinį signalą savo įrenginyje.

Ar funkcija „Find My Device“ visada naudinga?

Kaip jau minėta, „Android“ ir „iOS“ įrenginiuose programėlę „Find My Device“ galima naudoti tik tada, kai įrenginiai yra įjungti. Jei telefonas dingo ir negalite jo rasti patys (jis išjungtas), galite susisiekti su telekomunikacijų paslaugų teikėjais, kurie užblokuos jūsų įrenginio IMEI kodą. Tai reiškia, kad jūsų telefonu negalės naudotis niekas kitas ir tik jūs galėsite jį atrakinti. Norėdami užblokuoti telefono IMEI kodą, turėsite nuvykti į vieną iš telekomunikacijų paslaugų teikėjų centrų su savo asmens tapatybės dokumentu ir telefono įsigijimo dokumentais (kvitu, sutartimi), kuriuose nurodytas įrenginio IMEI kodas. Tik parodę pirkimo dokumentus galėsite užblokuoti savo įrenginį.