Paskelbta: 2022-10-04

Kodėl telefono baterija greitai išsikrauna?

Telefono baterija yra tarsi žmogaus širdis – nuo jos priklauso telefono gyvavimo trukmė. Tačiau kartais baterija išsikrauna labai greitai ir jūs nesate tikri, ar tai normalu. Pirmiausia svarbu suprasti, ar baterija veikia tinkamai – kiek laiko įrenginys turėtų veikti visiškai įkrautas ir kada ateina laikas pakeisti telefono bateriją.

Kokia yra įprasta baterijos veikimo trukmė?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų turi ličio jonų bateriją. Baterijos veikimo trukmė matuojama miliampervalandėmis (mAh) – kuo daugiau mAh, tuo ilgiau veikia telefonas. Daugumos šiuolaikinių išmaniųjų telefonų baterijos talpa yra apie 4000–7000 mAh, o tai reiškia, kad naujesni telefonai turėtų veikti bent dieną (8–10 val.) be įkrovimo. Konkreti telefono baterijos veikimo trukmė priklauso nuo telefono modelio ir įvairių įrenginio savybių, pavyzdžiui, telefono ekrano dydžio, skiriamosios gebos, vaizdo atnaujinimų dažnumo ir ekrane naudojamų technologijų, taip pat įrenginio procesoriaus savybių, programinės įrangos efektyvumo ir kt. Svarbu ir tai, kaip telefonas naudojamas, – kaip aktyviai ir dažnai įrenginys naudojamas, kokio ryškumo ekranas nustatytas ir kokios funkcijos ar programėlės veikia fone. Jei telefone nustatytas didesnis ekrano ryškumas ir vienu metu atidaryta daug programėlių, baterija išsikraus greičiau. Be to, naujo telefono baterija neabejotinai veiks geriau nei naudoto, nes baterijos darbinė talpa per visą jos naudojimo laiką palaipsniui mažėja dėl negrįžtamų cheminių procesų pačioje baterijoje.

Populiariausių išmaniųjų telefonų baterijos veikimo trukmė (mAh):

Įrenginys

Įrenginys Baterijos veikimo trukmė (mAh):
„Apple iPhone 12“ 2815
„Apple iPhone 11“ 3110
„Samsung Galaxy A52“ 4500
„Samsung Galaxy A12“ 5000
„Samsung Galaxy S12“ 4000
„Samsung Galaxy Fold3“ 4400
„Samsung Galaxy Flip3“ 3300
„Xiomi Poco X3 pro“ 5160
„Huawei Nova 9“ 4200

 

Kas turi įtakos telefono baterijos veikimo trukmei?

Nors bateriją galima įkrauti ir iškrauti šimtus kartų, ji pamažu nusidėvi ir praranda savo pradinę darbinę talpą. Deja, šiuo metu baterijose naudojamos technologijos nėra tobulos, tad jose pamažu vyksta negrįžtami procesai. Nors technologijos ir užtikrina greitą bei didelės apimties energijos kaupimą, jos negali užtikrinti, kad baterijos eksploatacinės savybės išliktų nepakitusios ją naudojant ilgą laiką, tad šiuo atžvilgiu technologijos yra ribotos. Šiais ar kitais trūkumais pasižymi visos naudojamos baterijų technologijos. Baterijos eksploatacines savybes galima išlaikyti ilgesnį laiką, jei laikomasi baterijos gamintojo rekomendacijų, susijusių su įkrovimu / iškrovimu ir eksploatavimo sąlygomis. Sąlygos, dėl kurių baterijos talpa ilgainiui sparčiausiai mažėja, yra šios: padidėjusi baterijos temperatūra ir nuolatinis baterijos įkrovimas iki 100 % („nuolat ant laido“).  

Tačiau jei pastebėjote, kad jūsų naujas telefonas išsikrauna ypač greitai, mažai tikėtina, kad baterija yra sugedusi arba susidėvėjusi, – priežastis greičiausiai slypi kitur:

  1. Baterija dažniausiai išsikrauna dėl nustatyto didelio ekrano ryškumo. Rekomenduojama įjungti automatinį ryškumo valdymą arba sumažinti ryškumą rankiniu būdu, bei jei tai nepatogu, užuot mažinę ryškumą, galite perjungti telefono ekraną į tamsųjį režimą (programėlių fonas tampa juodas, o ne baltas), kuris taip pat taupo bateriją.
  2. Įvairios programėlės irgi gali lemti greitesnį baterijos išsikrovimą. Pavyzdžiui, jei programėlė dažnai veikia fone, sinchronizuoja duomenis ar atlieka kitus veiksmus, ji greičiau iškraus jūsų įrenginį. Kartais trečiųjų šalių programėlėse pasitaiko programinės įrangos trūkumų, kurie taip pat gali lemti greitesnį išsikrovimą ar kitas problemas. Telefono nuostatose galite patikrinti, kurios programėlės per pastarąsias kelias dienas ar savaites naudojo daugiausia baterijos, ir jei kuri nors programėlė naudoja netikėtai didelį kiekį energijos, verta ją pašalinti arba pakeisti jos nuostatas.
  3. Žinoma, kuo daugiau naudojate įrenginį, tuo greičiau jis išsikrauna. Jei esate įpratę laisvalaikiu žaisti žaidimus ar žiūrėti vaizdo įrašus „YouTube“ kanale, o gal net žiūrėti „Twitch“ tiesioginę transliaciją padalytame ekrane, kol naudojatės „Twitter“, baterija tikrai išsikraus gana greitai.
  4. Kai reikia naudoti daug duomenų (žiūrint vaizdo įrašus, skambinant vaizdo skambučiais, atsisiunčiant didelius failus arba diegiant ir atnaujinant programėles), geriau naudoti belaidį internetą, o ne mobiliuosius duomenis, nes taip irgi galima tausoti bateriją. Sinchronizuoti nuotraukų ar vaizdo įrašų galeriją su debesimi rinkitės vakare arba naktį, kai nereikės jaudintis, kad eikvojate bateriją.

Kaip žinoti, kada laikas pakeisti telefono bateriją?

Kartais telefono baterijos veikimo trukmei įtakos turi pati baterija, o ne telefono naudojimas ar išorinės aplinkybės. Senstant telefonui, sensta ir baterija, todėl ji su laiku praranda savo veiksmingumą. Kada baterija nebepajėgs užtikrinti didžiausios pradinės talpos, priklausys nuo to, kaip įrenginys buvo naudojamas, tačiau paprastai tai įvyksta maždaug po dvejų ar trejų metų – apie tai signalizuoja pastebimai greitas baterijos išsikrovimas. Su laiku galite pastebėti ir kitų ličio jonų baterijos eksploatavimo laiko pabaigos požymių, pavyzdžiui, baterija atrodo išsipūtusi, o ilgai įkaitusi baterija gali reikšti jos perkrovą. Taip pat staigus telefono išsijungimas, ypač esant žemai aplinkos temperatūrai, gali būti baterijos problemų ženklas.  Jei telefono baterija išsipūtusi, patartina ją skubiai pakeisti, kad nesugadintumėte kitų išmaniojo telefono dalių.

Atnešus sugedusią bateriją, atliksime telefono diagnostiką ir, nustatę pažeidimo mastą, informuosime, ką reikia taisyti ir kiek tai gali kainuoti, o apytikslę kainą galite sužinoti ir patys prieš remontą. Svarbu tai, kad baterijos keitimas, kaip ir bet kokia kita techninė priežiūra ir remontas, bus atliekamas pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, be abejo, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas populiariausių išmaniųjų įrenginių gamintojų serviso centras.