Paskelbta: 2024-04-09

3 pasitaikančios belaidžių ausinių problemos

Pastaraisiais metais belaidžių ausinių paklausa išaugo kaip decibelai per sunkiojo metalo koncerte. Patogias ir stilingas ausines lengva naudoti. Tačiau, jei naudojate belaides ausines, galbūt susidūrėte su erzinančiomis problemomis, dėl kurių negalite mėgautis visaverte patirtimi. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias belaidžių ausinių problemas ir pateiksime patarimų, kaip jas išspręsti.

Dažniausiai pasitaikančios belaidžių ausinių problemos ir šių problemų sprendimai

  1. Išmanusis telefonas neprisijungia prie belaidžių ausinių. Ta svarbi akimirka, kai užsidedate naujas belaides ausines ir norite prisijungti prie išmaniojo telefono, kad galėtumėte paskambinti arba klausytis naujausio tinklalaidės epizodo. Tačiau yra nejauki tyla, nes ausinės nerodomos „Bluetooth“ įrenginių sąraše... Pradėkite spręsti šią problemą žingsnis po žingsnio.

  • Patikrinkite, ar išmaniajame telefone įjungta „Bluetooth“ parinktis. Tai stebėtinai paprastas dalykas, kurio galima lengvai nepastebėti.

  • Įsitikinkite, kad belaidės ausinės suderinamos su Jūsų išmaniuoju įrenginiu ir operacine sistema. Jei naudojate „iPhone“, jame turi būti įdiegta bent jau „iOS 7“, kuri iš pradžių palaiko „Bluetooth Smart Ready“. Jei naudojate „Android“, įsitikinkite, kad joje įdiegta bent „Android 4.3“.

  • Pradėdami poravimo procesą įsitikinkite, kad išmanusis telefonas ir ausinės yra pakankamai arti vienas kito. Nors daugelio „Bluetooth“ įrenginių, ypač ausinių, veikimo nuotolis yra pakankamai didelis, ryšys bus patikimesnis, jei įrenginiai bus prijungti ne toliau kaip per metrą vienas nuo kito.

  • Perskaitykite gamintojo rekomendacijas dėl prijungimo proceso. Ne visos belaidės ausinės prie išmaniojo telefono jungiasi vienodai; kartais užtenka tiesiog įjungti ausines, tačiau kartais procesas gali būti šiek tiek sudėtingesnis. Kad išvengtumėte nesklandumų prijungdami įrenginius, atidžiai perskaitykite visą informaciją, kaip tai padaryti tinkamai.

  • Pabandykite išjungti ir dar kartą įjungti išmaniuosius įrenginius. Tai senas triukas, bet stebėtinai dažnai veiksmingas. 

  • Išjunkite ir atjunkite visus trukdančius prietaisus. Gali būti, kad belaidės ausinės bando prisijungti prie kito įrenginio, o ne prie Jūsų išmaniojo telefono. Taip pat patikrinkite, ar telefone nėra nenaudojamų arba nereikalingų „Bluetooth“ jungčių. 

  • Atsitraukite toliau nuo „Wi-Fi“ maršruto parinktuvo, nes jis gali trukdyti ryšiui.

  1. Belaidės ausinės prisijungia, bet vis atsijungia. Kai esate viduryje svarbaus pokalbio ar artėjant dainos kulminacijai ir Jūsų belaidės ausinės staiga nusprendžia atsijungti, ne vienas žmogus nori jas paleisti į orą. Bet, kaip išmintingai sakydavo Karlsonas, – ramybės, tik ramybės! Kartais „Bluetooth“ ryšys nutrūksta tik kelioms sekundėms ir vėl susijungia; kartais reikia prisijungti iš naujo. Abi šios problemos yra vienodai erzinančios, tačiau jas galima išspręsti gana paprastai. Pirma, nenutolkite nuo išmaniojo įrenginio per toli, kad ausinės visada būtų pasiekiamos. Antra, atjunkite visas nereikalingas „Bluetooth“ jungtis. Jūsų išmanusis telefonas gali būti paleistas iš naujo daugybe įrenginių, kurie protarpiais nutraukia belaidžių ausinių ryšį. Trečia, įsitikinkite, kad belaidės ausinės pakankamai įkrautos, nes išsekus energijos šaltiniui jos paprastai atsijungia.

  2. Klausantis muzikos, girdimas ūžesys ir triukšmas. Nors „Bluetooth“ technologija pažengė labai toli, ji vis dar yra jautri trikdžiams. Pirmiausia išjunkite visus šalia esančius „Bluetooth“ įrenginius, kuriais nesinaudojate. Jei triukšmas nedingsta, pabandykite atnaujinti ausinių ir programų programinę įrangą ir iš naujo nustatyti ausines (kaip tai padaryti, skaitykite ausinių gamintojo svetainėje). Įjunkite medijos grotuvą, tada 30 sekundžių atjunkite ausines ir vėl prijunkite. Pabandykite sumažinti atstumą tarp išmaniojo telefono ir ausinių, nes tai taip pat gali padėti sumažinti (ar net išspręsti) džeržgimo problemas. Kartais skirtingi garsai gali atsirasti ir tada, jei ausinės blogai priglunda prie ausų – išbandykite skirtingų dydžių guminius antgalius, jei tokių yra.

Ką daryti, jei nuolat kyla problemų su belaidėmis ausinėmis

Kartais belaidės ausinės atsijungia dėl programinės įrangos klaidos arba dėl to, kad padarėte ką nors, dėl ko nustojo skambėti garsas. Tada nė viena iš pateiktų galimybių nepadės išspręsti problemos. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į patyrusį TSC įgaliotojo techninės priežiūros centro specialistą. Mūsų diagnostikos įranga padės rasti pagrindinę populiariausių gamintojų išmaniųjų prietaisų problemų priežastį, o patyrę specialistai greitai jas pašalins, kad galėtumėte toliau be problemų naudoti belaides ausines.