Paskelbta: 2022-08-11

Ar perkaitimas saulėje kenkia jūsų telefonui

Pažįstama situacija – jūs suprantate, kad palikote telefoną ant automobilio prietaisų skydelio, kur jis jau kurį laiką guli saulėje. Arba naudojate telefoną pramogoms, kol deginatės paplūdimyje, ir jis pradeda kaitinti stipriau nei saulė. Tačiau karštis ir tiesioginiai saulės spinduliai pavojingi jūsų telefonui! Ką iš tikrųjų reiškia perkaitimas ir ką daryti taip atsitikus?

Kokiose situacijose telefonai linkę perkaisti?

Telefono perkaitimą lemia įvairūs veiksniai. Trys dažniausiai pasitaikančios situacijos yra šios:

  • Telefonas gali perkaisti dėl pernelyg intensyvaus naudojimo (ilgai žaidžiant žaidimus, žiūrint televizijos serialus);
  • Telefonas gali perkaisti, jei juo naudojamasi įkrovimo metu;
  • Telefonas įkaista tiesioginiuose saulės spinduliuose arba karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, pirtyje.

Jei naudojamas telefonas šiek tiek įkaista, nerimauti nereikėtų. Telefono korpusas yra siauras ir jame yra daug smulkių dalių, kurios negali greitai atvėsti. Tačiau jei telefonas taip įkaista, kad nemalonu jį laikyti, arba jei jis įkaista ilgai pabuvęs saulėje, tai gali turėti rimtų pasekmių. Vasarą esame linkę pamiršti savo patikimus išmaniuosius laikrodžius – jie taip pat gali perkaisti. Be to, kitaip nei telefonas, išmanusis laikrodis visą laiką liečiasi su oda, todėl jei jis pradeda perkaisti, ant odos gali likti laikrodžio žymių.

Dėl lengvo perkaitimo telefonas ar išmanusis laikrodis gali veikti lėčiau ir greičiau išsikrauti, tačiau ilgą laiką palikus įkaitusį telefoną ar išmanųjį laikrodį saulėje ar karštyje gali įtrūkti ekranas ir išsilydyti procesorius – taip galite negrįžtamai prarasti telefone saugomus duomenis ir visam laikui sugadinti patį telefoną.

Dėl ko įkaista telefonas?

Jei telefoną palikote saulėje, jo korpusas bus įkaitęs, tačiau jei telefonas įkaista ir kasdien jį naudojant, vertėtų įsigilinti į priežastis. Įkaisti gali įvairios telefono dalys:

  • Telefono viršutinė dalis aplink garsiakalbį – ji dažniausiai įkaista, kai ilgai kalbate telefonu; tai paprastai nepavojinga telefonui, tačiau gali būti nemalonu laikant telefoną prie ausies;
  • Telefono nugarėlė aplink bateriją – įkaitusi telefono baterija. Jei taip atsitinka įkraunant telefoną, patartina pakeisti įkroviklį, tačiau jei tai pasikartoja naudojant kitą įkroviklį arba ne įkrovimo metu, gali būti, kad laikas keisti bateriją;
  • Telefono nugarėlė virš baterijos – jei baterijos zona nėra įkaitusi, bet įkaitęs telefono nugarėlės viršus, problemų gali būti telefono sistemoje. Kreipkitės į serviso centrą, kad išvengtumėte tolesnių pasekmių!
  • Telefono ekranas – įprastai naudojant telefoną ekranas neturėtų įkaisti. Deja, tokiu atveju metas kreiptis į servisą!

Kaip apsaugoti telefoną nuo perkaitimo?

Telefono sveikata taip pat prasideda nuo prevencijos – pirmiausia pasirūpinkite, kad telefonas mažiau perkaistų.

Jei naudojantis telefonu, jis įkaista:

  • patikrinkite, ar vienu metu neveikia per daug mobiliųjų programėlių;
  • patikrinkite, ar telefono atmintyje yra pakankamai laisvos vietos;
  • pasirūpinkite priežiūra – išjunkite nereikalingas programėles ir ištrinkite failus, išvalykite šiukšliadėžę arba atlikite automatinę įrenginio priežiūrą ir optimizavimą;
  • patikrinkite, ar telefone įdiegta naujausia prieinama operacinės sistemos versija.

Tačiau jei telefonas ir toliau smarkiai kaista, kreipkitės į mus – užsisakykite diagnostiką ir remontą!

Priešingu atveju reikėtų imtis standartinių atsargumo priemonių, ypač esant karštam orui:

  • Nepalikite telefono saulėje, ypač ant automobilio prietaisų skydelio, kuris veikia kaip didinamasis stiklas, tad saulės poveikis bus dar didesnis!
  • Vasarą išvis nepalikite telefono automobilyje, nes jis įkaista, vadinasi, įkaista ir jūsų telefonas.
  • Neimkite telefono ar išmaniojo laikrodžio su savimi į pirtį ar kubilą.
  • Karščiausiomis vasaros dienomis nelaikykite telefono kišenėse, nes jos uždaros ir jose necirkuliuoja oras.

Dėmesio! Ypač svarbu įkrovimo metu nepalikti telefono tiesioginiuose saulės spinduliuose arba po antklode, nes įkraunamas telefonas šiek tiek kaista, o saulės spinduliai ar antklodė tik padidina įkaitimą.

Ką daryti, jei telefonas perkaito?

Kiekvienam reikėtų žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą įkaitusiam telefonui ar išmaniajam laikrodžiui, kad netinkamai aušindami nepadarytumėte dar didesnės žalos.

Šie veiksmai tikrai nepakenks:

  • Išimkite telefoną iš apsauginio dėklo.
  • Išjunkite įrenginį.
  • Palikite jį vėsiame pavėsyje, bet jokiu būdu nedėkite į šaldytuvą – taip tik sugadinsite įrenginį!
  • Kai telefonas atvės, galite jį vėl įjungti ir patikrinti, ar jis tinkamai veikia.

Jei telefonas neatvėsta ir toliau kaista, turėtumėte jį nunešti į servisą, o ne bandyti taisyti patys – ir dėl įrenginio sveikatos, ir kad išvengtumėte pavojaus nudegti!

Kiekvienam į mūsų servisą patekusiam įrenginiui atliekama diagnostika, kad išsiaiškintume gedimus ir galimus jų sprendimo būdus. Paaiškėjus, kokio rimtumo problema, pranešime, ar įmanoma sutaisyti įrenginį ir kiek tai gali kainuoti, tačiau tai galite apskaičiuoti ir patys.

Visus darbus atliksime pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudodami tinkamus metodus, sertifikuotus įrankius ir moderniausią įrangą. Jei reikės pakeisti išmaniojo įrenginio komponentą – šiuo atveju dažniausiai telefono bateriją, tai atliksime naudodami tik originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas serviso centras.

Patikėkite savo įrenginį mums – registruokitės remontui!