Publicēts: 2025-03-03

3 patarimai, kad lygintuvą naudotumėte ilgiau

Nepriekaištingai išlyginti marškiniai, kelnės su įsiuvais, marškinėliai, kurie nesuglamžyti, ir patalynė, kuri atrodo kaip iš penkių žvaigždučių viešbučio, – visa tai yra lygintuvo nuopelnas. Lyginimas ne tik suteikia drabužiams ir tekstilės gaminiams estetiškesnę išvaizdą, bet ir naikina dulkių erkutes, mikrobus ir bakterijas, kurios gali daugintis, jei drabužiai skalbiami 30 °C temperatūroje ir tinkamai neišdžiovinami.

Įprasta manyti, kad lygintuvas bus naudojamas amžinai ir perduodamas iš kartos į kartą, tačiau reikia žinoti, kaip pasirūpinti šiuo prietaisu. Perskaityk straipsnį ir sužinok, kaip tinkamai naudotis lygintuvu ir kada reikalinga profesionali priežiūra ir remontas.

Kaip prižiūrėti lygintuvą, kad neįvyktų gedimas.

Reikia naudoti tinkamą vandenį

Koks vanduo pilamas į lygintuvą? Dažniausiai iš krano, ar ne? Tačiau tai tiesiausias kelias į nuosėdų susidarymą lygintuve. Tikriausiai pastebėjai, kaip laikui bėgant dėl vandens iš čiaupo virdulyje kaupiasi kalkių nuosėdos – tas pats vyksta ir lygintuvo viduje, todėl gali būti pažeistas mechanizmas. Virdulio vidus matomas ir jį galima išvalyti, kai reikia, ir lygintuvo priežiūrai bei valymui reikia skirti daugiau laiko ir daryti tai dažniau, o geriausia tai patikėti mūsų meistrams.

Virinto vandens naudojimas taip pat nebus tinkamas sprendimas. Geriausia naudoti specialiai lygintuvams skirtą vandenį, parduodamą ūkinių prekių parduotuvėse, distiliuotą vandenį arba filtruotą vandenį, iš kurio pašalinti mineralai.

Lygintuvą reikia reguliariai valyti ir tinkamai laikyti

Laikui bėgant ant lygintuvo paviršiaus gali susikaupti nešvarumų, nuosėdų ir pūkelių, ypač jei mėginai pašalinti prie drabužio prilipusią kramtomąją gumą. Tai gali turėti įtakos lygintuvo veikimui ir net gali būti sugadinti drabužiai.

Po kiekvieno naudojimo, kai lygintuvas atvėsta, reikia nuvalyti paviršių minkštu, drėgnu skudurėliu. Taip pat kartais reikėtų pašalinti kalkes iš vandens rezervuaro. Jei lygintuvas yra su garų funkcija, pripildyk jo talpyklą mišiniu, kurį lygiomis dalimis sudaro speciali kalkių šalinimo priemonė ir filtruotas vanduo, įjunk garų režimą, kol pusė tirpalo išgaruos, tada gerai išskalauk filtruotu vandeniu.

Po lyginimo visada reikia ištuštinti vandens bakelį, kad dėl stovinčio vandens nesusidarytų rūdžių arba mineralų nuosėdų.

Lygintuvą visada laikyk vertikalioje padėtyje, kad nesugadintumėte lyginimo paviršiaus ir kad vanduo nepatektų į vidinius komponentus.

Ir visada palauk, kol lygintuvas visiškai atvės, prieš dėdamas jį į dėžę ar spintą, kur laikai.

Neleisk lygintuvui perkaisti

Kad lygintuvas neperkaistų, reikia pasirinkti tinkamą lyginimo temperatūrą, nes per aukšta temperatūra kenkia lygintuvui ir gali būti sugadinti drabužiai. Tinkamas temperatūros pasirinkimas prasideda nuo žemesnės ir, jei reikia, ją didinant. Lygintuvo negalima palikti įjungto ilgesnį laiką, jeigu nelyginama. Daugelis šiuolaikinių lygintuvų (ypač su garų funkcija) automatiškai išsijungia po tam tikro laiko, jeigu nenaudojami.

Kaip sužinoti, ar lygintuvą reikia remontuoti

Jeigu nebeveikia lygintuvo garų funkcija arba jei lygintuvas netolygiai įkaista ir neišlaiko pastovios temperatūros, tavo lygintuvui reikia auksinės profesionalaus meistro rankos. Siųsk lygintuvą mums, į TSC įgaliotąjį remonto centrą, kur atliksime diagnostiką, naudodami gamintojo sertifikuotą įrangą ir remontui naudosime tik originalias dalis.