Paskelbta: 2023-04-27

Kaip apsaugoti telefoną nuo pažeidimų?

Šiais laikais nė dienos negalime išsiversti be telefono, o jei jo ekranas įbrėžtas ar įtrūkęs, sunku juo naudotis. Išoriniai telefono pažeidimai būna įvairūs, tačiau pasirinkę tinkamiausią telefono apsaugos būdą (apsauginę plėvelę, stiklą ar dėklą) galite jų išvengti.

Kokie dažniausi telefonų pažeidimai?

Dažniausia problema, su kuria susiduria mūsų technikai, yra telefonai su sudužusiu ekranu. Taip pat dažnai būna pažeistas kameros stiklas. Dažniausiai nukritus telefonui pažeidžiamas tiek priekinis, tiek galinis, tiek kameros stiklas. Nesvarbu, ar telefonas nukrito ant šaligatvio, žolės, ar ant grindų, dėl kritimo padarytos žalos įrenginiu gali būti sunku ar nebeįmanoma naudotis.

Daugelis telefonų naudotojų mėgsta laikyti įrenginį galinėje kišenėje arba palikti jį ant nestabilių paviršių, neįvertindami rizikos. Jei telefoną dažnai dedate į galinę kišenę, vieną dieną užsimiršę atsisėsite ir jį sutraiškysite ar stipriai prispausite prie kieto ir nelygaus paviršiaus. Jei telefonas padėtas ant nestabilaus paviršiaus, vienas atsitiktinis judesys – ir jis nukris. Dėl smūgio gali ne tik sudužti ekrano stiklas, bet ir būti pažeistos vidinės telefono dalys.

Yra du būdai, kaip apsaugoti telefoną: formuoti tinkamus įpročius, pavyzdžiui, nedėti telefono ant nestabilių paviršių, nelaikyti telefono kišenėje ar šalia aštrių daiktų, arba rinktis priedus, kurie apsaugo telefoną.

Ką rinktis – apsauginę plėvelę ar apsauginį stiklą?

Tiek apsauginis stiklas, tiek apsauginė plėvelė skirti apsaugoti telefono ekraną nuo pažeidimų. Renkantis apsauginį stiklą ir plėvelę svarbiausia šiuos priedus pritaikyti prie telefono modelio dydžio arba matmenų. Taip jūsų įrenginys bus saugesnis, o apsaugos priemonė netrukdys juo naudotis. Renkantis iš šių dviejų telefono priedų, žinokite, kad apsauginis stiklas yra šiek tiek brangesnis, tačiau užtikrina didesnę apsaugą.

 

Apsauginė plėvelė

Apsauginis stiklas

Apsaugo ekraną nuo įbrėžimų

Apsaugo ekraną kritimo atveju

Nemažina skaidrumo *

Beveik nepastebimas

    ❌**

* Skaidrumas nesumažėja, jei apsauginė plėvelė ir apsauginis stiklas uždėti teisingai, t. y. po jais nelieka oro burbuliukų. Daugelyje vietų, kuriose prekiaujama šiomis ekrano apsaugomis, taip pat siūloma galimybė jas uždėti, kad nereikėtų vargti patiems.

** Kuo storesnis apsauginis stiklas, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus matomas.

Kaip pasirinkti telefono dėklą?

Telefono nugarėlės dėklas ar atverčiamas dėklas gali apsaugoti telefono nugarėlę ir korpusą. Jie skiriasi tuo, kad dėklas, dedamas ant telefono nugarėlės, apsaugo ir šonus, ir įrenginio nugarėlę, o atverčiamas dėklas apsaugo ir priekinę telefono dalį, taip apsaugodamas visą telefoną nuo įbrėžimų ir pažeidimų.

Pastaraisiais metais labiau išpopuliarėjo telefono nugarėlės dėklai, tačiau iš natūralios ar dirbtinės odos pagaminti atverčiami dėklai dažnai parenkami vaikų naudojamiems telefonams, nes jie suteikia taip reikalingą didesnę ekrano apsaugą.

Telefono nugarėlės dėklai paprastai gaminami iš silikono, TPU medžiagos (silikono ir kieto plastiko derinio) arba plastiko. Šie dėklai tapo populiaresni, nes rinkoje siūloma spalvų ir dizaino derinių įvairovė – kiekvienas gali rasti sau patinkantį dėklą. Telefono dėklai neapsaugo telefono ekrano nuo pažeidimų, tačiau padeda sumažinti smūgio poveikį telefonui nukritus.

 

Silikoniniai dėklai

TPU dėklai

Plastikiniai dėklai

Neslidūs * 

Taip

Taip

Ne

Atsparūs dilimui

Iš dalies

Taip

Iš dalies

Labai atsparūs smūgiams ir juos sugeria

Iš dalies

Taip

Ne

* Jei telefono dėklas neslidus, tikimybė, kad telefonas išsprūs iš rankų ir nukris, yra mažesnė.

Telefono dėklas gali subraižyti telefono nugarėlę. Kad to išvengtumėte, turėtumėte rinktis aukštos kokybės dėklus, taip pat pasinaudokite šiais patarimais:

1) įsitikinkite, kad dėklas tvirtai prigludęs ir nejuda, kai naudojatės telefonu;

2) prieš įdėdami telefoną į dėklą, mikropluošto šluoste arba švelnia servetėle nuvalykite ir telefoną, ir dėklo vidų, kad įsitikintumėte, jog tarp jų nėra nešvarumų, kurie galėtų braižyti;

3) reguliariai (bent kartą per mėnesį) išimkite telefoną iš dėklo ir pašalinkite visus smulkius nešvarumus, susikaupusius tarp įrenginio ir dėklo.

Telefono atverčiamą ir (arba) nugarėlės dėklą reikėtų naudoti kartu su viena iš telefono ekrano apsaugų, nes taip geriausiai užtikrinamas saugumas. Jei dažnai patenkate į gremėzdiškas situacijas arba telefonu naudojasi vaikas, verta iš karto įsigyti ne tik ekrano apsaugas, bet ir telefono draudimą.

Vis dėlto, jei nespėjote laiku apsaugoti savo telefono ir jau turite problemų, pristatykite įrenginį į mūsų serviso centrą. Čia kompetentingi specialistai atliks diagnostiką ir, nustatę pažeidimus, patars, kokio remonto reikia ir kiek jis kainuos. Svarbu tai, kad įrenginio techninė priežiūra ir remontas bus atliekami pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas serviso centras.