Paskelbta: 2022-11-21

Kaip veikia išmanusis laikrodis?

Vienas populiariausių išmaniųjų aksesuarų šiandien yra išmanusis laikrodis. Išmanusis laikrodis yra stilingas aksesuaras tiek aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms, tiek tiems, kurie nenori praleisti jokių svarbių pranešimų telefone. 

Kaip veikia išmanusis laikrodis ir kokias funkcijas jis atlieka?

Išmanieji laikrodžiai – tai šiuolaikinė technologija, leidžianti ne tik sekti laiką, bet ir stebėti įvairius sveikatos rodiklius, gyvenimo būdo įpročius ir veiklą. Kiekviename šiuolaikiniame išmaniajame laikrodyje galima rasti „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir GPS technologijas. Išmaniuosiuose laikrodžiuose integruotais įvairiais jutikliais galima rinkti informaciją ir vėliau ją peržiūrėti laikrodyje arba telefone.

Daugumos išmaniųjų laikrodžių funkcijos yra labai panašios, nes juos gaminant atsižvelgiama į pagrindinius naudotojų poreikius ir pageidavimus. Pagrindinės išmaniųjų laikrodžių funkcijos:

  • duomenų sinchronizavimas su telefonu per mobiliąją programėlę, kurioje galite konfigūruoti visas funkcijas ir įspėjimus, reikalingus informacijai stebėti;

  • pranešimai apie gaunamus skambučius (galimybė atmesti arba atsiliepti į skambutį), taip pat pranešimai iš trumpųjų žinučių (SMS, „Whatsapp“, „Telegram“ ir kt.) ir socialinių tinklų;

  • fizinio aktyvumo stebėjimas ir įvairių sportinės veiklos režimų pasirinkimas, miego kokybės stebėjimas, žingsnių skaičiaus, pulso dažnio, kalorijų skaičiaus ir medicininių parametrų, pavyzdžiui, kraujospūdžio ir deguonies kiekio, matavimas ir stebėjimas;

  • buvimo vietos stebėjimas, leidžiantis matyti geolokacines koordinates nepažįstamoje vietovėje ir stebėti vaiko buvimo vietą, jei tai yra vaikiškas išmanusis laikrodis;

  • galimybė valdyti muzikos grotuvą, keisti dainas ir reguliuoti garsą;

  • žadintuvas, laikmatis, chronometras, skaičiuotuvas ir judėjimo priminimai, kuriuos galima nustatyti mobiliojoje programėlėje ir pačiame laikrodyje.

Kaip išsirinkti išmanųjį laikrodį?

Šiuo metu rinkoje yra įvairių gamintojų išmaniųjų laikrodžių, todėl svarbu išsiaiškinti, kaip išsirinkti jums tinkamą laikrodį. Vienas iš svarbiausių veiksnių yra telefono ir laikrodžio ryšys. Su „Apple“ išmaniuoju laikrodžiu („Apple Watch“) neįmanoma visapusiškai susieti „Android“ telefono –galėsite prisijungti, tačiau negalėsite naudotis kai kuriomis funkcijomis. „Android“ telefonams labiau tiktų „Samsung“ ar kito gamintojo išmanusis laikrodis. Prieš perkant visada verta patikrinti, su kurio gamintojo telefonais laikrodis bus suderinamas, nes, pavyzdžiui, senesni „Samsung“ išmanieji laikrodžiai buvo suderinami su „Apple“ įrenginiais, tačiau naujausi modeliai palaiko tik įrenginius, turinčius prieigą prie „Google“ mobiliųjų paslaugų. Tarp išmaniųjų laikrodžių taip pat populiarus „Garmin“, ir ne veltui – šis prekės ženklas orientuojasi į sporto laikrodžius, kurie yra patvaresni ir turi daugiau funkcijų, skirtų sporto veiklai stebėti.

Prieš įsigydami išmanųjį laikrodį, rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į jo parametrus – dydį, formą, spalvą, palaikomas funkcijas, baterijos pajėgumus ir kitus techninius parametrus. Išmaniojo laikrodžio baterijos veikimo trukmė gali būti nuo kelių valandų iki dviejų mėnesių po vieno įkrovimo. Pavyzdžiui, gamintojas „Garmin“ kai kuriuose išmaniųjų laikrodžių modeliuose turi saulės baterijas, kurios gali būti įkraunamos būnant saulės šviesoje. Atitinkamai, jei kasdien daug laiko su laikrodžiu praleidžiate lauke ir jį tiesiogiai apšviečia saulės spinduliai, laikrodis įkraunamas ir jį reikės rečiau prijungti prie elektros tinklo.

Toliau pateiktoje lentelėje nurodyti populiarūs išmanieji laikrodžiai, jų konstrukcijos aprašymas ir tipinis baterijos veikimo laikas po vieno įkrovimo:

Išmanusis laikrodis

Dizainas

Standartinis išmaniojo laikrodžio akumuliatoriaus veikimo laikas*

„Apple Watch SE GPS“

Kvadratinis ekranas su aliuminio korpusu, su sportine apyranke (silikonine)

Iki 14 valandų

„Apple Watch Series 8“

Kvadratinis ekranas su silikoniniu dirželiu

Iki 18 valandų

„Samsung Galaxy Watch 5 Pro“

Apskritas ekranas su titano korpusu ir silikoniniu dirželiu

Iki 40 valandų

„Samsung Galaxy Watch 4“

Apskritas ekranas su silikoniniu dirželiu

Iki 40 valandų

„Xiaomi Imilab KW66“

Apskritas ekranas su cinko korpusu ir silikoniniu dirželiu

Iki 30 dienų

„Huawei Watch GT 3“

Apskritas ekranas su natūralios odos dirželiu

Nuo 7 iki 14 dienų

„Garmin Fenix 7“

Nerūdijančio plieno apskritas ekranas su silikoniniu dirželiu

Iki 18 dienų

„Garmin Instinct 2“

Apskritas ekranas iš sutvirtinto polimerinio pluošto su silikoniniu dirželiu

Iki 28 dienų

„Garmin Enduro“

Nerūdijančio plieno apskritas ekranas su silikoniniu dirželiu

Iki 50 dienų

* Faktinis baterijos veikimo laikas gali skirtis priklausomai nuo naudojimo įpročių ir sąlygų, įjungtų funkcijų ir pan.

Kaip prijungti išmanųjį laikrodį prie telefono?

Dažniausiai duomenys išmaniuosiuose laikrodžiuose su telefonu sinchronizuojami per mobiliąją programėlę. Tačiau yra modelių su integruotu SIM kortelės lizdu, kurie veikia kaip nepriklausomas įrenginys, jais galima atsiliepti į skambučius, atsakyti į žinutes ir stebėti kitus pranešimus. Tokiu atveju įrenginių sujungti nereikia. 

Tačiau į daugumą išmaniųjų laikrodžių nededama SIM kortelė, todėl laikrodį reikia prijungti prie įrenginio, kuris paprastai yra telefonas. Svarbu tai, kad išmanųjį laikrodį prie telefono dažniausiai reikia prijungti naudojant laikrodžio gamintojo programėlę, kurią reikia įsidiegti iš „Google Play Store“ arba „App Store“. Skirtingų gamintojų išmaniesiems laikrodžiams gali būti taikomos skirtingos programėlės, būtinos sėkmingam išmaniojo laikrodžio prijungimui, todėl prieš bandant sinchronizuoti įrenginius rekomenduojama atidžiai perskaityti išmaniojo laikrodžio naudotojo vadovą, kuriame paaiškinamas prijungimo procesas.

Kokios problemos gali kilti naudojant išmanųjį laikrodį?

Dažniausia problema, su kuria susiduria išmaniųjų laikrodžių naudotojai, yra ta, kad išmanusis laikrodis neprisijungia prie telefono arba periodiškai nutrūksta ryšys. Jei susiduriate su tokiomis problemomis, rekomenduojame:

  • atjungti ir vėl prijungti įrenginius (jei telefone rašoma, kad įrenginiai prijungti, bet duomenys nesinchronizuojami). Prieš iš naujo prijungiant patartina įsitikinti, kad telefono „Bluetooth“ nustatymuose nebėra laikrodžio; 

  • perkraukite telefoną ir (arba) išmanųjį laikrodį;

  • iš naujo įdiekite išmaniojo laikrodžio prijungimo programėlę ir papildomas paslaugas, jei jos yra įdiegtos jūsų telefone. 

Išmanusis laikrodis taip pat gali greitai išsikrauti. Tokiu atveju atkreipkite dėmesį, kad gamintojo nurodytas standartinis baterijos veikimo laikas užtikrinamas laikrodį naudojant su numatytaisiais nustatymais. Todėl, jei baterija greitai išsikrauna, pirmiausia reikėtų patikrinti laikrodžio nustatymus - kad baterija veiktų ilgiau, patartina išjungti visas nenaudojamas programėles, sumažinti ekrano ryškumą ir išjungti funkcijas, dėl kurių ekranas nuolat įjungiamas, nuolat matuojamas pulsas arba laikrodis nuolat prijungiamas prie mobiliojo ryšio tinklo. Baterija taip pat greičiau išsikrauna, jei laikrodis prijungtas prie eSIM (MultiSIM) paslaugos. Tačiau jei vis dėlto atrodo, kad išmaniojo laikrodžio baterija veikia per trumpai, geriau prietaisą patikrinkite techninės priežiūros centre.

Išmaniuosiuose laikrodžiuose su jutikliniu ekranu gali kilti problemų dėl ekrano. Tai ypač dažnai pasitaiko, jei laikrodis nukrenta, smarkiai sutrenkiamas, ant jo patenka vandens ar kitų medžiagų, pavyzdžiui, kai naudojamas pirtyje ar vonioje, arba kitaip netinkamai naudojamas. Namuose iš pradžių galite bandyti išspręsti jutiklinio ekrano problemas ekraną nuvalydami ir užtikrindami, kad laikrodis būtų laikomas tinkamoje temperatūroje (šaltomis sąlygomis jis paprastai neveikia visiškai). Tačiau jei nepavyksta išspręsti jutiklinio ekrano problemų patiems, nuneškite išmanųjį laikrodį į techninės priežiūros centrą, kad jį patikrintų specialistas.

Jei atnešite išmanųjį laikrodį mums, mes atliksime jam diagnostiką ir kai žinosime, kokia žala jam padarytą, pranešime jums, ką galime padaryti, kad jį pataisytume ir kiek tai gali kainuoti. Svarbu, kad jūsų išmaniojo laikrodžio priežiūra ir remontas būtų atliekami pagal gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, žinoma, originalias atsargines dalis, nes esame įgaliotasis techninės priežiūros centras.