Paskelbta: 2023-08-31

Kodėl verta naudoti originalius įkroviklius?

Namuose visada pilna įrenginių ir kiekvienas jų turi savo įkroviklį. Ar esate atsidūrę situacijoje, kai supainiojote įkroviklius ir naudojote juos su kitais įrenginiais? Nors gali atrodyti vienodai, įkrovikliai turi nedidelių, bet reikšmingų skirtumų. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą įkroviklį savo įrenginiui, kad jo nesugadintumėte. 

Kaip veikia įkroviklis?

Kiekvienas įkroviklis turi savo galią. Ji matuojama vatais (W), kurie rodo, kiek energijos įkroviklis gali vienu metu tiekti jūsų telefonui. Skirtingų įrenginių baterijos yra skirtingo dydžio, todėl planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių su didesnėmis baterijomis įkrovikliai yra galingesni nei mažesnių įrenginių, pavyzdžiui, telefonų.

Kaip greitai įkraunama įrenginio baterija, priklauso ir nuo įkroviklio tiekiamo vatų kiekio, ir nuo didžiausio įrenginio galimo priimti vatų kiekio (kuris skiriasi priklausomai nuo įrenginio).

Ar įrenginiui įkrauti galima naudoti visus įkroviklius?

Kadangi įrenginių įkrovikliai skiriasi, o telefonų baterijos negali priimti tokio paties vatų kiekio, svarbu naudoti tinkamo tipo įkroviklį. Geriausia būtų naudoti originalų įkroviklį, nes gamintojas jį pagamino konkrečiam įrenginiui.

Tačiau jei tektų rinktis kitą įkroviklį, svarbu atkreipti dėmesį į įkroviklio galingumą. Iš pradžių reikia patikrinti telefono specifikacijos dokumentus ir sužinoti, kokio galingumo įkroviklis tinkamas jūsų įrenginiui. Tada galite ieškoti įkroviklio – geriausia rinktis tokį, kurio galia atitiktų originalaus įkroviklio galią.

Kokie pavojai kyla įkraunant įrenginį neoriginaliais įkrovikliais?

  • Baterijos perkrova. Nors prie naujesnių įrenginių galima prijungti galingesnį įkroviklį, tai gali neigiamai paveikti įrenginio bateriją. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad galingesnis įkroviklis nereiškia greitesnio įkrovimo, nes telefonas ims tik tiek energijos, kiek leidžia jo baterija. Pavyzdžiui, jei prie telefono, kuriam reikia 25 W įkroviklio, prijungsite 45 W įkroviklį, telefonas bus įkraunamas 25 W galia, nes tiesiog negalės paimti daugiau energijos.

  • Mažėjantis baterijos našumas. Ilgai naudojant telefonui netinkamus įkroviklius, baterija greičiau išsikrauna ir trumpėja jos veikimo laikas. Tai ypač pastebima, jei naudojate per silpną įkroviklį. Jei prie telefono, kuriam reikia 25 W įkroviklio, prijungsite 15 W įkroviklį, telefonas bus įkraunamas labai lėtai arba išvis neįkraunamas ir jis gali būti sugadintas.

  • Adapterio ir įrenginio perkaitimas. Netinkamai naudojant įkroviklį gali kilti papildomų veikimo problemų ir gali būti pažeista baterija bei kiti įrenginio komponentai.

Taip pat svarbu nenaudoti įkroviklio, kuris turi matomų išorinių pažeidimų, pavyzdžiui, įtrūkimų ir pažeistų vidinių laidų. Tokiu atveju rekomenduojama įsigyti naują įkroviklį.

Jei ketinate įsigyti naują įkroviklį, geriausia kreiptis į autorizuotą serviso centrą arba oficialų pardavėją ir nusipirkti originalų jūsų įrenginiui skirtą įkroviklį.

Kokie yra originalaus įkroviklio naudojimo privalumai?

Toliau pateikiama keletas originalaus įkroviklio įsigijimo ir naudojimo privalumų.

  • Saugumas. Gamintojas patikrino originalų įkroviklį, todėl jį saugu naudoti su jūsų įrenginiu.

  • Ilgaamžiškumas. Įkroviklis pagamintas taip, kad tarnautų ilgai, todėl jums nereikės jo keisti kas tris mėnesius, kaip kad gali nutikti su neoriginaliu įkrovikliu.

  • Ilgesnis baterijos veikimo laikas. Kadangi originalus įkroviklis yra saugesnis, patvaresnis ir užtikrina reikiamą energijos kiekį jūsų telefono baterijai, jis neperkrauna baterijos, todėl ji veikia daug ilgiau nei naudojant kitą įkroviklį.

  • Garantija. Originalus įkroviklis nepadarys žalos telefonui, kitaip nei neoriginalus įkroviklis, kurį naudojant ir sugadinus įrenginį garantija nebus taikoma.

Jei perkate neoriginalų įkroviklį, rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į CE ženklą, nes jis užtikrina, kad laikomasi minimalių saugos reikalavimų. Savo praktikoje esame matę neoriginalių įkroviklių, kurie neatitiko ant pakuotės nurodytų specifikacijų, esame gavę perkaitusių įrenginių, dirbome su klientais, kuriuos nukrėtė elektra, taip pat pasitaikė atvejų, kai dėl nekokybiško įkroviklio kilo gaisras. Štai kodėl pirkdami naują įkroviklį turėtumėte atkreipti dėmesį į saugos etiketes. Geriausia įkroviklius pirkti iš patikimų pardavėjų, kurie atsirinkdami produktus atsižvelgia ir į jų tinkamumą bei kokybę.

Geriausia naudoti originalų įkroviklį! Įrenginys ir jo įkroviklis buvo sukurti ir išbandyti kartu, todėl jie optimaliai veikia kartu. Vis dėlto, jei kyla problemų ir įrenginys neįkraunamas arba jo baterijos talpa gerokai sumažėjusi, pristatykite įrenginį mums į servisą arba registruokitės remontui nuotoliniu būdu ir išsiųskite įrenginį per paštomatą! Kai telefonas su pažeista baterija mus pasieks, mes atliksime diagnostiką ir, sužinoję pažeidimo mastą, pranešime, ką darysime, kad jį sutaisytume, ir kiek tai gali kainuoti. Svarbu tai, kad baterijos keitimas, kaip ir bet kokia kita techninė priežiūra ir remontas, bus atliekamas pagal įrenginio gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, be abejo, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas populiariausių išmaniųjų įrenginių gamintojų serviso centras.