Paskelbta: 2023-04-21

Telefono pavasarinio valymo patarimai

Laikas pavasariniam valymui! Taip, tas galioja ir jūsų telefonui bei kitiems įrenginiams! Reikėtų tai padaryti, nes telefonuose dažnai susikaupia daug nepageidaujamų nuotraukų ir niekada nenaudojamų programėlių. Taip pat reikėtų peržiūrėti naujinimus ir prenumeratas. Atlikus pavasarinį valymą ne tik lengviau rasite tai, ko jums reikia, bet ir įrenginys veiks greičiau, nes nebus apkrautas nereikalingomis programėlėmis. Į ką reikėtų atsižvelgti tvarkant ir valant telefoną? 

Pašalinkite nebenaudojamas programėles

Tikriausiai atsisiuntėte programėlę tam tikram tikslui, tačiau po kurio laiko ji tapo nebereikalinga ir tik užima vietą telefone. Dabar pats metas ištrinti tokias pamirštas programėles iš telefono. Tai galite padaryti rankiniu būdu, ištrindami kiekvieną nepageidaujamą programėlę atskirai, tačiau šią užduotį atliksite greičiau, jei sužinosite, kaip pašalinti kelias programėles iš karto. Tiek „iPhone“, tiek „Android“ yra būdų, kaip sužinoti, kurių programėlių nenaudojate. Lengviausias būdas rasti nenaudojamas programėles – peržiūrėti visų programėlių sąrašą.

Sistemoje „iOS 16.3“ jį galite rasti čia:

  1. Nuostatos („Settings“) 
  2. Bendroji informacija („General“) 
  3. „iPhone“ saugykla („iPhone Storage“)

„Apple“ turi dar vieną įdomią ir naudingą funkciją – galimybę įjungti automatinį programėlės pašalinimą, t. y. kai programėlė ilgą laiką nenaudojama, ji pašalinama automatiškai, kad neužimtų vietos telefone. Automatinio pašalinimo funkciją galite įjungti taip:

  1. Nuostatos („Settings“)
  2. Bendroji informacija („General“)
  3. „iTunes“ ir „App Store“
  4. Įjunkite nenaudojamų programėlių pašalinimą („Offload Unused Apps“)

Sistemoje „Android 13.0“ nenaudojamas programėles galite rasti taip:

  1. „Play Store“
  2. Tada spustelėkite savo „Google“ profilį viršutiniame dešiniajame kampe 
  3. Pasirinkite „Tvarkyti programėles ir savo įrenginį“ („Manage apps and your device“)
  4. Tvarkyti („Manage“)
  5. Kaip rūšiavimo kriterijų pasirinkite mažiausiai naudojamas programėles (visos nenaudojamos ir retai naudojamos programėlės bus sąrašo viršuje ir jas bus galima lengvai ištrinti).

Pašalinus programėles, likusias rekomenduojama suskirstyti pagal ekranus ir (arba) aplankus, kad viską pasiektumėte greitai ir lengvai.

Išvalykite galeriją

Jūsų telefone tikriausiai taip pat gausu nuotraukų – kai kurios iš jų turbūt kartojasi ir yra labai panašios. Tarp gerų nuotraukų gali pasitaikyti neryški nuotrauka arba atsitiktinė momentinė ekrano nuotrauka. Vienodas nuotraukas atpažįsta ir „Apple“, ir „Android“ įrenginiai, todėl ši užduotis nebus sunki.

Kaip rasti besidubliuojančias nuotraukas galerijoje?

Sistemoje „iOS 16.3“:

  1. Eikite į galeriją
  2. Albumuose („Albums“) slinkite žemyn ir pasirinkite dublikatus („Duplicates“)
  3. Pasirinkite nuotrauką
  4. Pasirinkti („Select“)
  5. Sulieti elementus („Merge Items“)

Sistemoje „Android 13.0“:

  1. Eikite į galeriją
  2. Apatiniame dešiniajame kampe spustelėkite ant trijų brūkšnelių
  3. Pasiūlymai („Suggestions“)
  4. Ištrinkite besidubliuojančias nuotraukas

Jūs patys sprendžiate, ką daryti su kitomis nuotraukomis, kurios nėra identiškos, bet yra labai panašios, – skirkite laiko peržiūrėti galeriją ir ištrinkite tas, kurių jums nebereikia. 

Atsikratykite kitų nereikalingų failų

Neužtenka ištrinti nenaudojamas programėles ir nereikalingas nuotraukas bei vaizdo įrašus – taip pat turite išvalyti kitus telefono aplankus. Patikrinkite atsisiuntimų aplanką – dažnai atsisiunčiami failai, kurie reikalingi vienam kartui, todėl daugumą jų galėsite ištrinti. Pravartu peržiūrėti savo užrašus ir priminimus, nes ten tikrai rasite nebeaktualių dalykų. Taip pat galite peržiūrėti žinučių siuntimo programėles (SMS, „Whatsapp“, „Telegram“ ir kt.). Jei šiose programėlėse turite išsaugoję prieš daugelį metų rašytų žinučių, pagalvokite, ar jos jums tikrai reikalingos. Jei nuspręsite, kad galite be jų apsieiti, ištrinkite jas. 

Kad žinutės iškart nepradėtų vėl kauptis, galite naudoti palaipsniui išnykstančias žinutes, kurios išnyksta praėjus tam tikram laikui po jų išsiuntimo / gavimo. Šią funkciją siūlo „Whatsapp“. 

Kaip nustatyti išnykstančias žinutes?

  1. Atidarykite „Whatsapp“
  2. Tada spustelėkite tris taškus viršutiniame dešiniajame kampe
  3. Nuostatos („Settings“)
  4. Privatumas („Privacy“)
  5. Numatytasis žinučių laikmatis („Default message timer“)
  6. Pasirinkite laiką (24 val., 7 d., 90 d.), kuriam praėjus žinutės išnyks

Saugokite svarbius ir reikalingus failus debesyje

Kad sugedus telefonui ar jį praradus netektų atsisveikinti su visomis svarbiomis ir gražiomis nuotraukomis bei vaizdo įrašais, sukurkite atsarginę failų kopiją arba išsaugokite juos debesyje.

Jei turite „Android“ telefoną, failams saugoti naudokite „Google“ paskyrą. 

Kaip sukurti atsarginę failų kopiją „Google“ paskyroje?

  1. Atidarykite „Google Photos“
  2. Eikite į savo paskyrą viršutiniame dešiniajame kampe
  3. Eikite į nuostatas („Settings“) programėlėje „Photos“
  4. Atsarginė kopija („Back up“)
  5. Įjunkite atsarginės kopijos funkciją

Jei turite „Apple“ įrenginį, galite naudoti „Google“ paskyrą ir atlikti tuos pačius veiksmus kaip ir „Android“ naudotojai, tačiau jums gali būti patogiau naudoti „iCloud“. 

Kaip sukurti atsarginę failų kopiją „iCloud“?

  1. Nuostatos („Settings“)
  2. Eikite į savo paskyrą (spustelėkite ant savo vardo)
  3. „iCloud“
  4. Atsarginė kopija „iCloud“ („iCloud Backup“)
  5. Įjunkite šią funkciją. „iCloud“ automatiškai sukurs atsarginę failų kopiją, kai „iPhone“ bus įjungtas, užrakintas ir prijungtas prie „Wi-Fi“ (norėdami sukurti atsarginę kopiją rankiniu būdu, spustelėkite „Back Up Now“).

Sukūrę atsarginę kopiją, galite saugiai ištrinti failus iš savo įrenginio. „Google“ paskyra ir „iCloud“ nėra vienintelės failų saugyklos, kurias galite naudoti. Išbandykite „Dropbox“, „Flickr“, „Internxt Photos“ ir kt.

Atlikite būtinus naujinimus 

Kad telefonas veiktų tinkamai, taip pat reikia nuolat atnaujinti telefoną ir jame esančias programėles. Atnaujinę programėles iki naujausios versijos, galėsite naudotis naujausiomis funkcijomis ir padidinsite programėlių saugos lygį.

Jei naudojate „Android“ įrenginį, programėles galite atnaujinti po vieną, visas iš karto arba automatiškai. Toliau aprašyta, kaip nustatyti automatinį visų programėlių atnaujinimą.

Kaip nustatyti automatinį programėlių atnaujinimą?

  1. Atidarykite „Google Play Store“
  2. Bakstelėkite profilio piktogramą viršutiniame dešiniajame kampe
  3. Nuostatos („Settings“)
  4. Tinklo pasirinkimai („Network preferences“)
  5. Automatiškai atnaujinti programėles („Automatically update apps“)
  6. Tada pasirinkite vieną iš parinkčių (atnaujinti įrenginį bet kuriame tinkle arba tik „Wi-Fi“ tinkle)

Jei naudojate „Apple“ įrenginį, norėdami nustatyti automatinį programėlių atnaujinimą, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Atidarykite nuostatas („Settings“);
  2. „App Store“
  3. Įjunkite „App Updates“

Peržiūrėkite savo prenumeratas

Tikriausiai esate užsiprenumeravę daugiau nei vieną programėlę. Ar esate tikri, kad visos jūsų prenumeratos atnaujintos? 

Jei turite „Android“ įrenginį, peržiūrėkite prenumeratas:

  1. Nuostatos („Settings“)
  2. „Google“
  3. Tvarkyti „Google“ paskyrą („Manage your Google Account“)
  4. Mokėjimai ir prenumeratos („Payments and subscriptions“)
  5. Tvarkyti prenumeratas („Manage subscriptions“)
  6. Pasirinkite prenumeratą, kurią norite atnaujinti arba atšaukti

Jei turite „Apple“ įrenginį, galite tvarkyti prenumeratas ir peržiūrėti pirkinius programėlių parduotuvėje „App Store“.

  1. Programėlių parduotuvėje „App Store“ bakstelėkite savo nuotrauką / profilį viršutiniame dešiniajame kampe
  2. Prenumeratos („Subscriptions“)
  3. Pasirinkite prenumeratą, kad atliktumėte veiksmą – galite keisti ar atšaukti prenumeratas, taip pat atnaujinti pasibaigusias prenumeratas

Pavasarį pasitikite su papildoma energija

Norėdami šiltąjį sezoną pradėti su nauja jėga, galite pakeisti telefono bateriją. Rekomenduojama tą padaryti, jei telefonas buvo naudojamas bent dvejus metus ir jei jis greitai išsikrauna, naudojantis įkaista arba yra linkęs išsijungti. Jei kyla panašių problemų, nuneškite telefoną į autorizuotą servisą, kad jį patikrintų ir pakeistų bateriją!

Be to, jei yra rimtesnių nesklandumų, pavyzdžiui, neveikia ekranas, nėra garso arba neveikia kitos funkcijos, nebandykite šių problemų spręsti patys, o nuneškite jį į servisą, kad įrenginį apžiūrėtų specialistas.
Gavę jūsų įrenginį, atliksime diagnostiką ir, nustatę gedimo mastą, informuosime, kokių veiksmų bus imtasi atliekant remontą ir kiek jis gali kainuoti. Svarbu tai, kad įrenginio techninė priežiūra ir remontas bus atliekami pagal gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, be abejo, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas serviso centras.