Paskelbta: 2023-06-29

TSC ekspertai: įrenginys tarnaus ilgiau

Ar norėtumėte, kad jūsų įrenginys lydėtų jus visuose nuotykiuose ir jums niekada nereikėtų apsilankyti serviso centre? Parengėme keletą ekspertų patarimų, kurių rekomenduojame laikytis, kad jūsų įrenginiai tarnautų ilgiau. Skaitykite toliau ir sužinokite, ką daryti ir ko nedaryti!

Ką daryti?

TSC kokybės kontrolierius Lauris rekomenduoja kiekvienam naudotojui:

  1. valyti įkrovimo prievadą ir garso prievadą. Juos reikėtų reguliariai prižiūrėti. Jei įkrovimo prievadas nešvarus, telefonas gali neįsikrauti, o jei mikrofono angoje susikaupė dulkių ir nešvarumų, prie įrenginio prijungtos ausinės gali neveikti. Norėdami išvalyti šias angas, išjunkite prietaisą ir valykite neabrazyviniais daiktais, pavyzdžiui, dantų šepetėliu, medvilniniais pagaliukais, minkštomis šluostėmis. Taip pat galite naudoti oro šaltinį (pvz., plaukų džiovintuvą), tačiau nepamirškite, kad visi naudojami daiktai turi būti sausi, nes vanduo gali sugadinti įrenginį;

  2. naudoti originalius įkroviklius, pažeistus laidus perduoti utilizacijai. Rekomenduojama naudoti originalius įkroviklius, nes kitų įkroviklių įtampa gali skirtis nuo gamintojo rekomenduojamos. Naudojant neoriginalų įkroviklį, įrenginio baterijos įtampa gali būti per didelė, o tai gali turėti įtakos ne tik baterijai, bet ir bendram įrenginio veikimui. Negalima naudoti pažeistų įkrovimo laidų, nes jie gali sukelti gaisrą, elektros smūgį, sužeisti arba sugadinti įrenginį.

TSC elektronikos technikas Elvis rekomenduoja nepamiršti atnaujinimų. Visada juos sekite ir, pasirodžius naujiems, įdiekite. Programinės įrangos atnaujinimai suteikia naujų ir patobulintų funkcijų, kartu ištaisydami esamas problemas, pavyzdžiui, klaidas ir veikimo sutrikimus.

TSC koordinatorė Diana rekomenduoja visada daryti atsargines duomenų kopijas debesyje arba perkelti jas į kompiuterį. Ji dalijasi savo patirtimi, kai kliento duomenys prarandami dėl to, kad sugedo įrenginys, bet duomenys nebuvo išsaugoti. Duomenis galite išsaugoti tokiose platformose kaip „iCloud“, „Google Drive“, „DropBox“, „OneDrive“ ir kitose.

Ko NEdaryti?

Yra dalykų, kuriuos rekomenduojama daryti, tačiau yra ir tokių, kurių reikėtų vengti, kad įrenginys tarnautų kuo ilgiau. TSC kokybės kontrolierius Lauris rekomenduoja:

  1. Saugoti įrenginį nuo sąlyčio su skysčiais. Drėgmė yra puikus elektros laidininkas ir gali pažeisti jautrius įrenginio komponentus. Skysčiai taip pat gali sukelti koroziją ir trumpąjį jungimą vidiniuose laiduose, o tai gali rimtai pakenkti elektronikai.

  2. Nesisiųsti programinės įrangos iš įtartinų svetainių. Programų iš nežinomų šaltinių saugumas gali būti tinkamai nepatikrintas. Tai reiškia, kad jose gali būti kenkėjiškų programų arba kitos kenksmingos programinės įrangos, galinčios sugadinti įrenginį arba pavogti naudotojo duomenis.

  3. Nekratyti telefono. Nerekomenduojama telefono tvirtinti prie motociklų su didelės galios arba didelio darbinio tūrio varikliais, nes jie sukelia vibracijas tam tikruose dažnių diapazonuose. Telefoną veikiant tokio tipo vibracijai gali pablogėti telefono kameros veikimas.

TSC technikas Janis pataria nesinešioti telefono galinėje kelnių kišenėje. Vis dėlto, jei neturite kitos išeities, kaip tik įsidėti telefoną į kišenę, nepamirškite jo išimti iš kišenės prieš atsisėsdami, antraip laikui bėgant jis deformuosis. Be to, telefonas neturėtų būti veikiamas kritinės temperatūros (netinka nei per karšta, nei per šalta).

Jei telefonas jau turi problemų, nebandykite jų spręsti patys, o pristatykite jį į serviso centrą, kad jį apžiūrėtų specialistas. Gavę jūsų įrenginį, atliksime diagnostiką ir, nustatę pažeidimo mastą, informuosime, kokių taisymo veiksmų reikia ir kiek tai gali kainuoti. Svarbu tai, kad įrenginio techninė priežiūra ir remontas bus atliekami pagal gamintojo nurodymus, naudojant sertifikuotus įrankius, tinkamiausius metodus, modernią įrangą ir, be abejo, originalias atsargines dalis, nes esame autorizuotas serviso centras.